Mirė se vini nė faqen tonė tė internetit!                 ENG | ALB | SER

 

 

PROJEKTI EU EDUCATION SWAp

 

Tė arriturat e projektit

·         Dokumentat e Kurrikulės Bėrthamė tė Kosovės dhe materialet tjera mbėshtetėse janė hartuar dhe do tė shpėrndahen nė institucionet arsimore nė tėrė vendin. Kėto materiale do tė ndihmojnė mėsimdhėnėsit e fėmijėve dhe tė rinjėve nga niveli parashkollor deri nė atė tė mesėm tė lartė.

·         Plani Strategjik i Arsimit nė Kosovė (PSAK) 2011-2016 ėshtė plotėsisht funksional, dhe strukturat pėr menaxhim dhe mbikėqyrje tė PSAK-ut janė themeluar.

·         MASHT ėshtė pėrkrahur si nė nivelin qendrorė ashtu dhe nė atė komunal nė zhvillimin e planeve tė veprimit tė kostuara dhe me afate kohore.

·         Sistemi i Licencimit tė Mėsimdhėnėsve ėshtė pėrditėsuar – pėrfshirė Profilin e Konfedencave tė Mėsimdhėnėsve dhe aranzhimet pėr bartjen e kredive (sė bashku me Bankėn Botėrore).

·         Njė manual pėr akreditimin e ofertuesve tė TMNSH ėshtė pėrgatitur (sė bashku me Bankėn Botėrore).

·         Katalogu i parė i Trajnimit tė Mėsimdhėnėsve ėshtė zhvilluar dhe shpėrndarė nė tėrė vendin.

·         Fakulteti i Edukimit i Universitetit tė Prishtinės ėshtė pėrkrahur gjatė njė momenti tė rėndėsishėm tė zhvillimit tė tij.

 

Pėrditėsimi i fundit: 11 prill 2013

 

Komponentat

 

Projekti EU Education SWAp

Projekti EU Education SWAp tani ka pėrfunduar. Informacione pėr projektin mund tė gjeni nė kėto faqe, pėrfshirė dokumentet e kurrikulės (fazėn e parapilotimit).

mė shumė

 

Ballina        Lajme        Aktivitete        Partnerėt        Kontakti        Vegėza     

Copyright © EU EDUCATION SWAp Project